Čínska masáž ,Tui-na - Akupresúra

Tui-na: Čínska masáž, u nás známa ako Akupresúra.

Je veľmi účinná liečebná masáž, je súčasťou Tradičnej čínskej medicíny.

Tui-na, z tejto čínskej masáže je viac druhov, prevádza sa buď cez jemné oblečenie, tepláky, alebo plachtu, osušku a pod. Väčšinou však bez dotyku pacienta, hlavne pôsobením energie. Niektoré hmaty sa robia na tele. Tui-na sa nepodobá na klasickú masáž je odlišná. V tui-ne sa predovšetkým pôsobí  na meridiány energiou a to uberaním, alebo pridávaním  –  qi, chi, (čchi)  Tui-na pomáha prirodzenému prúdeniu energie ktoré je zastavené z rôznych príčin. A to  napríklad stres, šok, fyzické poškodenie, trauma, virózy, dlhotrvajúce pôsobenie škodlivých zón na telo a rôzne iné.

Tui-na má veľa techník, ktorými sa terapeut niekedy ani nedotýka tela pacienta, ale pri tom majú hmaty a techniky pôsobenia na telesnú  energiu obrovský liečebný efekt.

Tui-na, pôsobí proti bolestiam celého tela v rôznych spektrách: choroby pohybového ústrojenstva, krk, chrbát ,končatiny, kríže, subakútne a chronické procesy, bolesti svalov a fascií, tráviace a metabolické poruchy, gynekologické problémy, neplodnosť, dlhotrvajúce bolesti hlavy, nespavosť, výborne vplýva na liečbu poúrazových stavov, hojenie rán a mnohé ďalšie ochorenia. Ako aj skoro všetky masáže a terapie aj Tui-na pôsobí preventívne. Doporučuje sa max. čas ošetrovania 30 min.